NIECO VIAC O ESENCIALNYCH OLEJOCH

 

                        voňavé bylinky                               Esenciálne oleje sú čisté, prírodné esencie extrahované z rastlínIde o vysoko koncentrované aromatické zlúčeniny. Zachytávajú vôňu a chuť rastliny alebo jej „esenciu“. Tieto malé zázraky majú množstvo využitíod boja proti baktériám až po zlepšovanie spánku a zmierňovanie stresu.

2 ZAUJÍMAVÉ FAKTY O ESENCIÁLNYCH OLEJOCH

✔ Esenciálne oleje majú svoj význam pre ochranu rastlín, z ktorých pochádzajú. Prirodzene sa vyskytujúce esenciálne oleje v rastlinách im pomáhajú pri regulácií vlhkosti, kontrole infekcií, v boji s baktériami a vírusmi, v hojení rán a v neposlednom rade pri priťahovaní alebo odpudzovaní hmyzu, vtákov a zvierat.

✔ Esenciálne oleje nemajú olejovú konzistenciu, sú prchavé. Obsahujú chemické látky rozpustné v oleji v rastline (v jednom esenciálnom oleji môžeme nájsť 100 až 200 chemických látok). Táto zložitá chémia dáva esenciálnym olejom terapeutické účinky.

ESENCIÁLNE OLEJE A ICH POUŽITIE

Esenciálne oleje ľudia používajú už tisíce rokov ako alternatívnu formu medicíny, ktorú poznáme pod názvom aromaterapia. Už v dávnej minulosti si ľudia uvedomovali, akú moc majú liečivé rastlinyJe to vďaka ich antioxidačným, antibakteriálnym a protizápalovým účinkom.                                           

                                   

ZAUJIMAVOSTI A TYPY ESENCIALNYCH OLEJOCH

Návrat hore